Rozwody – przestrzeganie kontaktów z dzieckiem

dochodzenie odszkodowań - odszkodowania - adwokat od odszkodowań - adwokat toruń, bydgoszcz
Dochodzenie odszkodowań
13 kwietnia 2017
Nadzwyczajne złagodzenie kary
Nadzwyczajne złagodzenie kary – przywilej lub obowiązek sądu
27 lipca 2017
Adwokat Toruń Rozwody Separacje

Adwokat Toruń Rozwody Separacje

Gdy mamy do czynienia z rozwodem lub inną sprawą rodziną, niemal zawsze dochodzi do kłótni dotyczących spraw majątkowych lub władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi. Niestety, nierzadko chęć rewanżu na drugiej stronie konfliktu powoduje, że dziecko jest najbardziej narażone na krzywdę, bo rodzice nie potrafią się dogadać w temacie relacji z nieletnim.

Jeden z rodziców, pod którego pieczę trafia dziecko może próbować odseparować je od kontaktów z drugim, poprzez ograniczanie albo nawet uniemożliwianie drugiej stronie kontaktu z dzieckiem. Istnieje też druga strona medalu – jedna ze stron konfliktu może przestać się interesować dzieckiem, a co za tym idzie – nie przestrzegać ram kontaktów, wyznaczonych przez sąd rodzinny lub wynikających z wyroku rozwodowego. W takich sytuacjach, życie dziecka znajduje się w niezwykle trudnym momencie, a pokrzywdzona strona sporu będzie musiała sięgnąć po instrumenty prawne, które przymuszą nielojalną stronę do przestrzegania ustalonych ram. Poniżej pokrótce przeanalizujemy różne sytuacje, w których rodzic nagina ramy kontaktu.

Rozwody a przedłużanie czasu spotkań i zabronione miejsca spotkań rodzica z dzieckiem

To najczęściej spotykany przypadek, w którym łamane są zarządzenia sądu, dotyczące kontaktów rodzica z nieletnim. Jedna ze stron wydłuża czas spotkania, co często wynika po prostu z chęci częstszego przebywania z potomnym. Niekiedy zdarzają się również przypadki, gdy rodzic zabiera swoje dziecko w miejsca, które nie znajdują się w obrębie zarządzonym przez sąd. Bywają także przypadki, gdzie sąd zaleca, aby mityngi odbywały się w towarzystwie wyznaczonych osób, np. kuratora lub drugiego rodzica. Jeżeli którakolwiek z sytuacji wspomnianych wyżej będzie miała miejsce, rodzic, pod którego stałą opieką nieletni pozostaje, może wtedy udać się do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia o zagrożeniu nakazaniem zapłaty. Gdy ten środek nie pomoże, wtedy należy skierować do sądu wniosek do sądu o zmianę zasad kontaktu, lub sposobu jego realizacji.

Rozwody to bardzo trudny moment w życiu każdego. Na tym etapie bezcenna jest pomoc doświadczonego adwokata.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok