Nieudany wyjazd na wakacje- odszkodowanie i zadośćuczynienie

Zwolnienie lekarskie z pracy
Zwolnienie lekarskie a dzień wolny od pracy
15 października 2017
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne Toruń
23 września 2019
Odszkodowanie i zadośćuczynienie za nieudany urlop

Podstawa do odszkodowania i zadośćuczynienia za zmarnowany urlop

Piękna pogoda wskazuje, że wakacje coraz bliżej.  Wielu z nas coraz częściej decyduje się na oferty biur. Wybierając się na wakacje przygotowane przez biuro podróży, należy mieć na uwadze to, że niezgodność oferty ze stanem faktycznym może być ważnym punktem w walce o odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany urlop.

Zmarnowany urlop a odszkodowanie i zadośćuczynienie

Dla kupującego wycieczkę duże znaczenie ma oczywiście cena i standard hotelu. Dla wyjeżdżających liczy się to, czy hotel będzie blisko morza i plaży, jak będzie wyglądała kwestia posiłków oraz jaki będzie standard hotelowego pokoju. Niezgodność tych elementów z warunkami opisanymi w zapisach umowy, może to być przesłanką do starania się o wypłatę odszkodowania.

Jeżeli nasz urlop był nieudany możemy także ubiegać się o zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie różni się od odszkodowania tym, że jego podstawą nie może być szkoda materialna. O zadośćuczynienie możemy się ubiegać, gdy doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu wywołanego na przykład zatruciem pokarmowym, którego przyczyna były nieświeże dania oferowane przez hotelową kuchnię.

Należy pamiętać, że nie za każdą niedogodność odpowiada samo biuro podróży. Zła aura, silne wiatry, deszcze jako czynniki mające charakter zewnętrzny i sytuacje niemożliwe do przewidzenia nie są pododem do ubiegania się o zadośćuczynienie. Podobnie jest z działaniem osób trzecich. Jeżeli z naszej winy spóźnimy się na samolot, nie będziemy mogli domagać się odszkodowania.

Przed podpisaniem umowy z biurem podróży, należy dokładnie zapoznać się z całym dokumentem. Wszystkie nieścisłości należy od razu wyjaśnić z organizatorem wakacji. Podróżujący powinni znać swoje prawa. Warto także pod tym względem przygotować się do wyjazdu.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok